З малої, з великої. Хіба я казав - "так написано"? Це просто моє власне розуміння.
Що ж то за боги такі, що Бог їх судитиме...
Ви не вірите, що Він виконає Свої "погрози"?
Про помсту зняли непоганий філософський фільм у вигляді спектаклю. Про цей фільм
"Догвіль" я писав на іншому форумі. Приведу вам свою цитату:
На Догвіль (місто собак) прийшов Страшний Суд.
Сюжет фільму:
Америка, початок 20 століття. Дочка мафіозного боса, взнавши про вчинки свого батька, втікла в якесь глухе село під назвою "Догвіль". Вона не казала хто вона є, не хотіла повертатись і вірила в добро. Мешканці спочатку хотіли їй допомогти, вона хотіла допомагати всім, але, коли побачили, що її шукає (куплена) поліція, почали її жорстоко використовувати. Коли батько знайшов її в тому салі, вона була прив'язана на ланцюгу будучи перетвореною в рабиню. Розмова дочки з батьком закінчилась повним винищенням цього села.
Мстити чи не мстити? Карати чи не карати? Одна з основних думок цього фільму.
Фільм поставлений як спектакль і дійсно піднімає глубокі філософлькі роздуми. Кожний бачить щось своє. Приведу для прикладу свої роздуми після побаченого з релігійної точки зору:
"Не мстите за себя, возлюбленные, но дайте место гневу Божию. Ибо написано: Мне отмщение, Я воздам, говорит Господь." (
Рим.12:19)
Фраза "за себя" дає певну свободу в обмеженні, адже "Для перемоги зла, потрібно лише щоб добрі люди нічого не робили".
Написано: "Кров праведника взиває про помсту". Я думаю цей фільм в деякій мірі виправдовує "Страшний Суд", пояснюючи його на новий лад. А Ніколь Кідман зіграла "блудного сина", який втік з дому. Звісно, Бог не мафіозний бос, але все ж таки має владу за вину карати.
Приведу ще одну цитату, яка прийша на згадку під час перегляду фільму:
"Не давайте святыни псам и не бросайте жемчуга вашего перед свиньями, чтобы они не попрали его ногами своими и, обратившись, не растерзали вас." (
Матф.7:6)
В житті так часто буває що ми, як і героїня цього фільму, через свої хороші наміри і віру в добро не завжди вчасно розпізнаєм людей-собак.
Нажаль ваша тема з питанням
"Чи робив Саваоф добро?" не збереглась. Добре, що в мене є копія. Викладу її тут, так, як тема схожа. І заодно свою відповідь.
Православний писал(а):Поставлене до мене запитання загнало мене у глухий кут.
У Біблії описано, як Бог Євреїв Саваоф вбивав людей тисячами, в т.ч. і дітей, в т.ч. послав на смерть Ісуса; насилав на людей хвороби; насилав стихійні лиха; займався шантажем.
Я не зміг знайти в Біблії місце, де Господь Саваоф, Бог Ізраїлю робить людям добро.
HELP!
ДОПОМОЖІТЬ! Для довідки:
ШАНТАЖ, –а, м. Неблаговидные или преступные действия (угроза разоблачения, разглашения компрометирующих сведений) с целью вымогательства, а также вообще
угроза, запугивание чем–н. с целью создать выгодную для себя обстановку. http://dic.academic.ru/dic.nsf/ogegova/268686
Православний, ви праві. Все це є в Біблії. Але ви можете змінити свое мислення на позитивне і дещо зрозуміти,
якщо ви дійсно цього захочете.
Я також колись був пацифістом з філософської точки зору. Навіть через це до армії не пішов (і не жалію). Але є одна річ, над якою варта задуматись. Вона звучить так:
"Щоб зло перемогло, достатньо щоб добрі люди нічого не робили" Зараз буддисти (доречі серед них у мене є друзі) і інші їм подібні лесливими словами проповідують добро, мир, розуміння, всепрощення, але коли їм нагадують того доброго "учителя моралі" Ісуса і того Бога, якого Він проповідував, їхні добро, мир і розуміння десь діваються невідомо куди. І починає віяти нерозумінням, невірствой, цинізмом і підозрілістю.
Ісус показав наскільки Бог добрий, сказавши "Хто бачив Мене, той бачив Бога". І ще сказав, що
тільки через Нього можна пізнати Бога. Не через якогось іншого учителя моралі, що не віддав своє життя за своїх.
Але дуже часто люди забувають, що Бог
ревнивий.
Перша заповідь це ясно нагадує.
"Имея пажити, они были сыты; а когда насыщались, то превозносилось сердце их, и потому они забывали Меня.
И Я буду для них как лев, как скимен буду подстерегать при дороге.
Буду нападать на них, как лишенная детей медведица, и раздирать вместилище сердца их, и поедать их там, как львица; полевые звери будут терзать их.
Погубил ты себя, Израиль, ибо только во Мне опора твоя."(
Ос.13:6-9)
"Шантаж" Бога - це ще поблажка тим хто заслуговує на смерть.
Бог безжалісно викорінює зло, як хірург, який вирізає ракову пухлину щоб жили здорові клітини. Інакше загине все. Але на відміну від хіругра, Бог точно знає що робить. Саме за це я люблю Бога всім своїм серцем. І якщо я відійду від Бога любові і впаду в Його немилість, то на то Його воля. Це все одно буде мудро.
Стосовно чогного і білого в Біблії. В Біблії є чорні місця, практично незрозумілі. От один з них:
"Когда он (Елисей) шел дорогою, малые дети вышли из города и насмехались над ним и говорили ему: иди, плешивый! иди, плешивый! Он оглянулся и увидел их и проклял их именем Господним. И вышли две медведицы из леса и растерзали из них сорок два ребенка."(
4Цар.2:23,24)
Може наступне місце з Біблії дещо пояснить.
"...ибо чрез сие искушает вас Господь, Бог ваш, чтобы узнать, любите ли вы Господа, Бога вашего, от всего сердца вашего и от всей души вашей;
Господу, Богу вашему, последуйте и Его бойтесь, заповеди Его соблюдайте и гласа Его слушайте, и Ему служите, и к Нему прилепляйтесь..."(
Втор.13:3,4)
(цитата вирвана з контексту, але вона і сюди по духу теж підходить)
Є звичайно і білі місця в Біблії:
"Никто из вас да не мыслит в сердце своем зла против ближнего своего, и ложной клятвы не любите, ибо все это Я ненавижу, говорит Господь."(
Зах.8:17)
"Заповедь новую даю вам, да любите друг друга; как Я возлюбил вас, так и вы да любите друг друга."(
Иоан.13:34)
Взагалі то це та сама "стара" заповідь, дана раніше Тим Самим Богом, тільки звучить по новому так, як раніше люди тільки здогадуватись могли, що Бог їх любить, а тепер вони це бачили своїми очима.
"Просящему у тебя дай, и от хотящего занять у тебя не отвращайся.
Вы слышали, что сказано: люби ближнего твоего и ненавидь врага твоего.
А Я говорю вам: любите врагов ваших, благословляйте проклинающих вас, благотворите ненавидящим вас и молитесь за обижающих вас и гонящих вас, да будете сынами Отца вашего Небесного, ибо Он повелевает солнцу Своему восходить над злыми и добрыми и посылает дождь на праведных и неправедных.
Ибо если вы будете любить любящих вас, какая вам награда? Не то же ли делают и мытари?
И если вы приветствуете только братьев ваших, что особенного делаете? Не так же ли поступают и язычники?
Итак будьте совершенны, как совершен Отец ваш Небесный."(
Матф.5:42-48)
Біблійні вірші як пазли (дитяча гра, складання картини з кусочків). Пазли є чорні і білі і взагалі різні. Якщо дивитись на кожний окремо, то не видно ніякої картини. Далекі люди від Бога, по чорним кусочкам роблять хибний висновок, що вся картина чорна. Але щоб побачити всю картину потрібно кожний кусочок окремо приміряти до інших підходить він чи ні. Я склав цю картину. І там білими буквами на чорному фоні написано те, що показав нам Ісус:
"Бог є любов".
Чи робив Саваоф добро? Трошки некоректно стоїть питання.
1. Ніби Саваоф то якийсь інший Бог, не той, якого проповідував Ісус.
2. Бог поза часом і незмінний, тому питання "чи робив" теж некоректне.
В Старому Заповіті титул Бога, як Саваоф, зустрічається багато разів. В Новому тільки два згадування. Їх, мабуть, і варта розглянути.
1. Иак.5:4 Вот, плата, удержанная вами у работников, пожавших поля ваши, вопиет, и вопли жнецов дошли до слуха Господа Саваофа.Саваоф заступається за скривджених. Мабуть це хороша робота.
2. Рим.9:29 И, как предсказал Исаия: если бы Господь Саваоф не оставил нам семени, то мы сделались бы, как Содом, и были бы подобны Гоморре.Саваоф піклується за своїх наперед (при тому, що в кожного є свобода вибору), щоб потім не знищувати як Содомлян. Мабуть, це теж добро. Принаймні в розумінні Бога.
Православний писал(а):Для довідки:
ШАНТАЖ – ...угроза, запугивание чем–н. с целью создать выгодную для себя обстановку.
Якщо під словом "себя" ви маєте на увазі Бога (і якщо вірити Ісусу, що Бог є любов), то тоді твердження:
"ШАНТАЖ – ...угроза, запугивание чем–н. с целью создать выгодную для любви обстановку"
якось не логічно звучить. Або мені цей "шантаж" навіть подобається.